Issue

IS:SUE
イッシュ
Ilustracja
Rok założenia

2024

Pochodzenie

Japonia

Gatunek

j-pop, k-pop

Aktywność

od 2024

Wydawnictwo

Lapone Girls

Skład
Nano
Rino
Yuuki
Rin
Strona internetowa

Issue (jap. イッシュ Issyu zapis stylizowany IS:SUE) – japoński czteroosobowy girlsband składający się z Nano, Rino, Yuuki i Rin, które wzięły udział w reality show Produce 101 Japan The Girls w 2023 roku[1]. Fani grupy nazywani są REBORN (リボン)[2].

Nazwa

Nazwa grupy „IS:SUE” oddaje znaczenie „atrakcyjnej i wyjątkowej jednostki, która zawsze przyciąga uwagę i szum (ISSUE)”[3].

Historia

Od 2023: Produce 101 Japan The Girls, debiut i dalszy przebieg kariery

IS:SUE zostało utworzone przez cztery finalistki Produce 101 Japan The Girls z 2023 roku, Nano, Rino, Yuuki i Rin, które ostatecznie zostały wyeliminowane. Kiedy 29 marca 2024 roku ogłoszono, że cała czwórka dołączyła do Lapone Girls i utworzono oficjalny SNS, reakcja była natychmiastowa, a łączna liczba obserwujących przekroczyła 500 000[3].

Grupa zadebiutowała 19 czerwca 2024 roku singlem „1st IS:SUE”[1]. Ich drugi singel „Welcome Strangers ~2nd IS:SUE~” został wydany 13 listopada[4].

Członkinie

Pseudonim Imię i nazwisko Data urodzenia Miejsce urodzenia Narodowość Uwagi
Nano ナノ Nano Kenmotsu 釼持 菜乃 27 sierpnia
2001
prefektura Niigata  Japonia W Produce 101 Japan The Girls zajęła 16 pozycję, liderka grupy
Rino リノ Rino Sakaguchi 坂口 梨乃 1 września
2003
prefektura Kanagawa W Produce 101 Japan The Girls zajęła 12 pozycję
Yuuki ユウキ Yuuki Tanaka 田中 優希 14 lutego
2004
prefektura Kanagawa W Produce 101 Japan The Girls zajęła 15 pozycję
Rin リン Rin Aita 会田 凛 8 lutego
2006
prefektura Fukushima W Produce 101 Japan The Girls zajęła 13 pozycję

Dyskografia

Single

# Tytuł Rok Najwyższa pozycja Sprzedaż Certyfikat
RIAJ
Album
JAP
Oricon
[5]
1 1st IS:SUE 2024 1 JPN: Złoto[6] Singel spoza albumu
2 Welcome Strangers ~2nd IS:SUE~ 2 JPN:

Single promocyjne

# Tytuł Rok Najwyższa pozycja Album Uwagi
JAP
Billb.
[7]
1 Connect 2024 2 1st IS:SUE (singel)
2 The Flash Girl 6 Welcome Strangers ~2nd IS:SUE~ (singel)

Wideografia

Teledyski

Tytuł Rok Reżyser Przy.
„Connect” 2024 [8]
„The Flash Girl” [9]

Przypisy

  1. a b Four Finalists of ‘PRODUCE 101 JAPAN THE GIRLS’ Audition Set to Debut in June as New Group IS:SUE. billboard.com. [dostęp 2024-04-24].
  2. IS:SUE (イッシュ) ౨ৎ Official Fandom Name Announcement. youtube.com. [dostęp 2024-06-10].
  3. a b 日プ女子発「IS:SUE」結成&メジャーデビュー発表 謎のグループの正体が明らかに. oricon.co.jp. [dostęp 2024-04-25].
  4. IS:SUE、初のカムバック決定 新アー写も公開【Welcome Strangers】. mdpr.jp. [dostęp 2024-09-27].
  5. Szczytowa pozycja na liście singli Oricon:
  6. 2024年6月度 #ゴールドディスク認定 公表 今月の認定作品は、以下18作品です. x.com. [dostęp 2024-07-10].
  7. Szczytowa pozycja na liście singli Japan Hot 100:
  8. IS:SUE (イッシュ) 'CONNECT' Official MV. [dostęp 2024-05-17].
  9. IS:SUE (イッシュ) 'THE FLASH GIRL' Official MV. [dostęp 2024-10-23].

Linki zewnętrzne

Content Disclaimer

Informasi ini disarikan dari Wikipedia dan disajikan kembali untuk tujuan edukasi. Konten tersedia di bawah lisensi CC BY-SA 3.0. Kami tidak bertanggung jawab atas ketidakakuratan data yang bersumber dari kontribusi publik tersebut.

  1. The information displayed on this website is sourced in part or in whole from Wikipedia and has been adapted for the purpose of restating it. We strive to provide accurate and relevant information, however:
  2. There is no guarantee of absolute accuracy. Wikipedia is an open, collaborative project that can be edited by anyone, so information is subject to change.
  3. It is not intended to constitute professional advice. The content displayed is for informational and educational purposes only. For important decisions (e.g., medical, legal, or financial), please consult a professional.
  4. Content copyright. Wikipedia is licensed under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License (CC BY-SA). This means that content may be reused with appropriate attribution and shared under a similar license.
  5. Responsible use. Any risk arising from the use of information from this website is entirely the responsibility of the user.